FAQ

 1. Jakie dokumenty są potrzebne do wynajęcia samochodu?

  Dla osób fizycznych prawo jazdy + dowód osobisty (lub paszport).
  Dla podmiotów gospodarczych, pierwszy raz wynajmujących auto:
  – dokumenty rejestracyjne firmy;
  – osoba/podmiot uprawniony do reprezentacji firmy lub inna osoba, odpowiednio upoważniona do odbioru samochodu i podpisania umowy najmu;
  – prawo jazdy + dowód osobisty osoby odbierającej pojazd.

 2. Ile wynosi kaucja i czy zawsze muszę ją uiścić?

  Kaucja wynosi 1 200 zł dla aut klas A i B (Ford KA, Ford Fiesta) oraz 1 600 zł dla pozostałych klas. Zwracana jest Najemcy, po oddaniu przez niego auta i stwierdzeniu przez pracownika Germazrent, że podczas trwania umowy nie doszło do uszkodzenia pojazdu.

  Zawsze pobierana jest od Klientów, którzy pierwszy raz wynajmują od nas pojazd.

  Przy stałej współpracy (kilkukrotny wynajem auta, min. 2 x w ciągu kwartału) istnieje możliwość odstąpienia od pobierania kaucji.

 3. Co to jest udział własny i czy w Germazrent jest stosowany?

  Jest to częściowy, finansowy udział Najemcy w powstałej, podczas użytkowania szkody (likwidowanej tylko i wyłącznie z polisy AC). Może on wynieść maksymalnie 2000 zł i rekompensuje, częściowo powstałe koszty z tytułu zwyżek za ubezpieczenie, przestój samochodu, koszty związane z likwidacją szkody, spadek wartości auta itp. itd.

  Dla stałych Klientów istnieje możliwość ograniczenia kwoty UW do wysokości 1000 zł a nawet, całkowitego zniesienia.

 4. Na jaki okres mogę wynająć auto?

  Minimalny okres najmu to jedna doba i więcej (tzw. wynajem krótkoterminowy), poprzez umowy zawierane na okresy od 1 tygodnia do 6 miesięcy (tzw. wynajem średnioterminowy) aż do kontraktów, zawieranych dowolnie długie terminy (tzw. umowy długoterminowe, powyżej 6-ciu miesięcy do nawet 48 miesięcy).

 5. Jakiego rodzaju samochód mogę wynająć?

  Każdego, tzn. posiadamy samochody osobowe (w tym busy 9-cio miejscowe), dostawcze (blaszaki, plandeki, kontenery). Przy podpisywaniu długoterminowego kontraktu jesteśmy w stanie zamówić dla zainteresowanego Klienta, samochód specjalnie dopasowany do jego potrzeb.

 6. Czy wynajętym autem mogę przekraczać granicę RP?

  Tak – nie pobieramy za to dodatkowych opłat. Standardowo udzielamy zgodę tylko i wyłącznie na wyjazd do krajów należących do UE.

 7. Czy tylko Najemca może być kierowcą wynajętego samochodu?

  Nie. Najemca może przekazać w użytkowanie nasz pojazd innemu kierowcy i to bez dodatkowych opłat. Pamiętać przy tym musi, że ostateczną odpowiedzialność za wynajęty pojazd ponosi on osobiście.

 8. Czy pracownicy Germazrent podstawiają/odbierają samochody z miejsc spoza własnej siedziby?

  Tak. W godzinach pracy oddziału, usługa ta jest bezpłatna. Poza godzinami pracy, naliczane są dodatkowe koszty, których wysokość uzależniona jest od miejsca podstawienia/zwrotu auta.

 9. Czy w Germazrent jest stosowany limit kilometrów?

  Tak – jest on jednak negocjowany indywidualnie.

 10. Dlaczego na stronie Germazrent.pl nie ma cennika?

  Z prostego powodu. Dla nas tak samo ważny jest każdy Klient, dlatego chcemy nawiązać z nim kontakt (czy to telefoniczny czy poprzez @) a następnie doprecyzować ofertę, która będzie idealnie dopasowana do jego potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu.

Do pobrania:

OGÓLNE WARUNKI UMOWY NAJMU
GENERAL TERMS OF LEASE